среда, 29 января 2020 г.

«Крути»



Сьогодні, 29 січня, в Україні вшановують пам'ять про хлопців, які загинули в бою під Крутами у 1918 році, аби кожен українець пам'ятав ці події.
Бій під Крутами відбувся 29-30 січня 1918 року біля залізничної станції Крути, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Бій тривав п'ять годин між чотиритисячним підрозділом російської Червоної гвардії, під проводом есера Михайла Муравйова, та загоном із київських курсантів і козаків "Вільного козацтва", що загалом нараховував близько шість сотень вояків.
Тоді українські школярі і студенти затримали ворога, що дало змогу українській делегації укласти Берестейський мирний договір, який пізніше врятував молоду українську державність. Утім, під час бою близько 27 хлопців потрапили в полон до більшовиків. Червоний командир Єгор Попов наказав ліквідувати полонених. За свідченнями очевидців з студентів спочатку знущалися, а потім розстріляли. Учень 7-го класу Григорій Піпський зі Старосамбірщини перед розстрілом перший почав співати "Ще не вмерла Україна", а решта студентів підтримали спів. Після розстрілу хлопців місцевим жителям деякий час забороняли ховати тіла померлих.
За рішенням Української Центральної Ради 19 березня 1918 тіла вояків-студентів було перевезено до Києва та урочисто поховано на  Аскольдовій могилі. Вічна пам'ять Героям!
В центральній бібліотеці Чугуївської ЦБС відбувається виставка однієї книги під назвою «Крути». До цієї книги увійшли невідомі і маловідомі документи, матеріали, свідчення, спогади учасників бою під Крутами 29 січня 1918 року. Зміст архивних матеріалів підсилюють статті івиступи С.Єфремова, Д.Дорошенка, М.Грушевського, Є.Маланюка, Людмили Старицької – Черняхівської та інших видатних особистостей доби Української революції 1917 – 1918 рр.
Запрошуємо всіх бажаючих до бібліотеки!






Комментариев нет:

Отправить комментарий

УВАГА, НОВИНКА!

З пилу з жару до нашої бібліотеки потрапила книга відомого історика-лінгвіста, яка розкриває тему походження української мови та етноса в ці...