вторник, 23 июня 2020 г.

КОНСТИТУЦІЯ – ПАСПОРТ ДЕРЖАВИ


28 червня в Україні відзначатимуть 24-річницю прийняття Конституції України. Напередодні, ми підготували вікторину із десяти запитань, відповівши на які кожен може визначити свій рівень обізнаності з Основним Законом України.
Нагадаємо, що Конституція - це Основний закон держави України, ухвалений 28 червня 1996 року на 5-й сесії Верховної Ради України 2-го скликання. Конституція України набула чинності з дня її прийняття. На пам'ять про прийняття Конституції в Україні щорічно святкується державне свято — День Конституції України.
Це цікаво!
Процес підготовки Конституції України затягнувся на шість років – з 1990 по 1996 рік. Прийняття документа гальмувалося перманентними протистояннями між президентом України та парламентом на фоні тривалої соціально-економічної кризи в країні. Активний період роботи над документом зайняв три місяці. У 1996 році була створена спеціальна парламентська комісія під керівництвом депутата Михайла Сироти, який вважається одним із «батьків» Конституції. Засідання Верховної Ради щодо прийняття Основного Закону тривало цілу добу. 27 червня 1996 року парламент вирішив розглядати проект на одному засіданні без перерв. У результаті бурхливих дискусій за підсумками безперервної 24-годинної роботи депутатам вдалося узгодити всі положення документа. Голосування проводилося по кожній статті окремо і цілими розділами. Голосування за Конституцію України в цілому відбулося о 9:20 ранку 28 червня 1996 року. “Є Конституція!”, – такі були перші слова голови Верховної ради Олександра Мороза після прийняття Конституції  315 голосами.
Президент України Леонід Кучма не був присутній на доленосному засіданні парламенту, однак за кілька хвилин до остаточного прийняття депутатами Конституції прийшов до сесійної зали. Кучма у своєму короткому виступі назвав прийняття Конституції історичною подією. Міжнародне співтовариство схвалило Конституцію України, назвавши її однією з найдемократичніших у світі.


Отож, чи знаєте Ви Конституцію України?

1.     Зі скількох розділів складається Конституція України?
2.     Скільки житла може мати одна людина?
3.     Хто може призначити Всеукраїнський референдум?
4.     Хто, згідно статті 27, зобов'язаний захищати життя людини?
5.     Щоб одружитися, потрібно …
6.     Законодавча влада в Україні – це …
7.     Що є державними символами України?
8.     Хто був автором першої Конституції України? Коли вона була прийнята?
9.     Скільки в Конституціїї України закріплено державних мов?
10.           Кого в Україні вважають «батьком» сучасної Конституції ? 


                          
                           Відповіді:
 1. 15
 2.   Конституція не обмежує в кількості майна.
3.      Верховна Рада України та Президент.
4.      Держава.
5.      Згода чоловіка та жінки.
6.      Парламент.
7.  Державний Прапор України, Державний Герб України, Державний Гімн  України.
8.      Пилип Орлик. 1710 рік.
9.      Одна – українська.
10.     Михайло Сирота.
                                      
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254к/96-вр#Text















Комментариев нет:

Отправить комментарий

УВАГА, НОВИНКА!

З пилу з жару до нашої бібліотеки потрапила книга відомого історика-лінгвіста, яка розкриває тему походження української мови та етноса в ці...